You are here:Главная>>Блоги>>Маркетинг>>Чому ДНР відмовляється від гумконвоїв України, але чекає їх від Ахметова?
Четверг, 25 декабря 2014 00:00

Чому ДНР відмовляється від гумконвоїв України, але чекає їх від Ахметова? Избранное

Чому ДНР відмовляється від гумконвоїв України, але чекає їх від Ахметова? thumbnail

Епопея з гуманітарними вантажами від фонду Ріната Ахметова, які направляються на окуповану частину Донбасу, триває вже не один день. Одним з неоднозначних моментів, які є в ситуації, є відмова «народних республік» від допомоги української сторони. Про це повідомляють кореспонденти видання Новости Донбасса.

Про розвиток подій в рамках поста на своїй сторінці в соціальній мережі розповів Микола Колесник, який очолює Штаб національної оборони Кривого Рогу. Він повідомив про вчорашню нараду, де обговорювалася тема гумконвою. Місцем проведення наради була будівля управління МВС у Дніпропетровській області. Були присутні на ньому представники правоохоронних органів, добровольчих батальйонів, спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Фонд Ріната Ахметова запрошення взяти участь в обговоренні отримав, проте представники організації так і не відвідали нараду.
У минулу п’ятницю в якості експерименту добровольці пропустили на територію, контрольовану незаконними збройними формуваннями, партію вантажу, провезення в 19 фурах. Полонені, яких мали звільнити взамін на пропущений вантаж, зазначив Колесник, так і не опинилися на волі, чого і слід було очікувати.

Звернув увагу автор поста на те, що за минулий час на окуповану терористами частину Донбасу гуманітарні конвої, що відправляються українською державою, не були пропущені. Допомогу від України просто зупиняли на блокпостах і повертали назад. Чимало запитань, за твердженням Колесника, викликають відправки вантажів від Фонду.

Повернення конвоїв від української сторони наштовхує на думку, що допомога регіону, по суті, і не потрібна. Враховуючи це, резонанс навколо допомоги від Ахметова викликає щонайменше подив. В той же час, відсутня інформація за державною програмою та дипломатичні зусилля, спрямовані на звільнення полонених українських військових і добровольців.

Документи, згідно яких на Донбас йдуть гумконвоі від Ріната Ахметова, не оформлені належним чином, їх пересування не контролюється, хоча ці норми передбачені у відповідному законодавстві. Вимоги дотримуватися норм законодавства, що регламентує відправлення вантажів такого характеру, не є примхою добровольчих батальйонів, воно виходить від необхідності поважати, дотримуватись і виконувати українські закони.

Гуманітарний конвой, оформлений відповідним чином, у відправці якого будуть дотримані всі вимоги законодавства, зазначив Колесник, буде пропущений без зайвих зволікань. При цьому обов’язковою умовою є і контроль переміщення конвою по українській території з боку держави та міжнародних спостерігачів. Однак замість відправки конвою з дотриманням правил, за словами Колесника, у Фонді Ахметова вирішили застосувати тактику істерик, яка до бажаного результату привести не може.

Коментуючи висловлювання Джефрі Пайетт про необхідність пропуску на Донбас гуманітарки, Колесник звернув увагу на те, що посол мав на увазі справжню допомогу, а не постачання невідомих одержувачів. Так само і Вашингтон надає допомогу мусульманам, які постраждали під час терористичних атак, а не бойовикам Аль-Каїди. І українська сторона хоче допомагати українцям, а не терористам з «народних республік».

У питанні відправки конвоїв представники добровольчих батальйонів і правоохоронці заручилися підтримкою спеціальної моніторингової місії. Члени місії ОБСЄ запевнили, що будуть надавати всіляку допомогу, проте поки що відправка конвоїв, оформлення яких не відповідає законодавству, не планується.

Повідомив Колесник і про те, що поки питання пропуску гумконвоїв обговорювалося на нараді, в конфліктному регіоні також спостерігалася активність. Черговий гуманітарний конвой, який прямував в окупований регіон, був затриманий і відправлений назад. Не дали гуманітарці проїхати представники батальйонів «Січеслав», «Донбас» і «Дніпро-1».


Рубрика "БЛОГИ" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.

Сайт продается

Цена: 900$

Обращатся : [email protected]

Новости