У виданні The Economist вважають, що у 2025 році Україна та Росія можуть почати переговори під тиском США та відсутності потрібної кількості зброї та фінансування. Припускають, що у цей час бойові дії затихнуть і може виникнути «напівзаморожений конфлікт».
Джерело: The Economist
Дослівно: «2025 рік може стати роком, коли бойові дії в основному закінчаться. Обидві сторони близькі до виснаження, і прихильники кожної з них хотіли б, щоб конфлікт завершився. У Вашингтоні це буде пріоритетом нової адміністрації Дональда Трампа».
Деталі: На початку 2024 року боротьба в Конгресі призвела до того, що на кілька місяців американське фінансування України припинилося. Десь у 2025 році цей новий пакет у розмірі $61 млрд також буде вичерпаний.
Крім того, у США закінчуються запаси військової техніки, яку вона надсилає в Україну, і їй потрібно подумати про інших партнерів, особливо про Ізраїль і Тайвань.
Обмеження з боку пропозиції є ще гіршими в Європі, де уряди зробили надто мало для розширення оборонного виробництва, щоб задовольнити потреби України.
Відзначається, що Україна сама має все більш вражаючу оборонну промисловість, особливо у виробництві безпілотників, але їй буде важко заповнити цю прогалину, оскільки західні поставки скорочуються.
Все це означає, що після президентських виборів в США тиск на Україну з боку Росії в 2025 році значно посилиться, щоб вступити в якусь форму переговорів з нею.
У виданні припускають, що в рамках можливої угоди Україні доведеться змиритися з втратою частини своєї території: «Ті 7%, які Росія захопила під час свого першого вторгнення в 2014 році (Крим і східний Донбас), безсумнівно, не підлягають поверненню. Будь-яке врегулювання, ймовірно, також передбачатиме утримання Росією частини або більшої частини додаткових 11%, які вона контролює після вторгнення у 2022 році».
Натомість Україна повинна отримати надійні гарантії безпеки, ідеальним варіантом яких є повноправне членство в НАТО: «Це, ймовірно, було б прийнятним рішенням для Києва, хоч і болючим для України».
З поверненням Трампа до влади, здається ймовірним, що Україна не вступить до НАТО роками, якщо взагалі коли-небудь; але вона все ще може отримати принаймні якусь форму гарантії безпеки.
Водночас зараз видається дуже ймовірним, що дискусії щодо переговорів розпочнуться у 2025 році, і коли вони розпочнуться, бойові дії можуть різко затихнути, аж до припинення вогню: «Поки тривають переговори, може виникнути напівзаморожений конфлікт».
Нагадаємо:
Читайте також: Від «капітуляції» Зеленського до капітуляції Путіна. Як ідуть переговори з Росією
До і після контрнаступу. Чи є перспективи в мирних переговорів із Росією
АОЗ вдалося змінити ландшафт оборонних закупівель у країні, встановивши зрозумілі для ринку правила.
Красива, але небезпечна гортензія може принести багато проблем.
Політолог Володимир Фесенко розповів УНІАН, які втрати несуть Україна та РФ від зупинки транзиту газу,…
Політик вважає, що президент Зеленський саботує фінансові інтереси Словаччини та всього Євросоюзу.
Сьогодні у місті очікуються сильні пориви вітру.