Державна прикордонна служба України зареєструвала торгову марку про «русский военный корабль» в Україні і продовжуватиме роботу, аби не допустити можливих недобросовісних маніпуляцій навколо цього вислову.
Джерело: речник Держприкордонслужби полковник Андрій Демченко в коментарі «Українській правді» на прохання прокоментувати програш апеляції в суді ЄС щодо реєстрації такого товарного знаку в Європі
Пряма мова: «Звісно, прикро, що ухвалене таке рішення, але я переконаний, що Європейський Офіс Інтелектуальної Власності і європейські судові інстанції керуються нормами законодавства і ми маємо це прийняти. Сподіваємось, що вони так само не допустять можливих реєстрацій за будь-ким іншим.
Щось додатково можна буде сказати після ознайомлення з повним судовим рішенням. Однак можу запевнити, що Державна прикордонна служба України продовжуватиме роботу, аби не допустити можливих недобросовісних маніпуляцій навколо даного вислову. Ми маємо уберігати символи, які демонструють героїзм і мужність українських захисників, зокрема і прикордонників, які є невід’ємною складовою Сил оборони України».
Деталі: Вислів «Русский военный корабль, иди на х#й» став своєрідним символом боротьби Українського народу. Його промовив прикордонник з острова Зміїний 24 лютого 2022 року, в перший день повномасштабного вторгнення Росії. І цей вислів потребує захисту, в першу чергу від нещирих намірів, пояснює Демченко.
Тому ДПСУ ініціювала реєстрацію авторства, як підтвердження непоборності у протидії російським окупантам.
Роботу з реєстрації торгової марки Державна прикордонна служба вела і в Україні. І наразі вона завершена.
У 2022 році така робота почалася і в Європі. Зокрема для недопущення привласнення вислову і щоб він не став способом комерційної наживи або інструментом недобросовісних маніпуляцій, наголошує речник ДПСУ.
Команда юристів подала заявку Європейський Офіс Інтелектуальної Власності. В той же час ця інституція після тривалого розгляду все ж відмовила у реєстрації. На початку 2024 року була подана апеляція проти цього рішення.
Все ж суд визначив, що образне позначення, що складається з усім відомої фрази не можна зареєструвати як торгову марку ЄС.
Нагадаємо: Авторство фрази «Русский военный корабль, иди на х#й» деякі ЗМІ помилково приписували морському піхотинцю Роману Грибову. Державна прикордонна служба від початку зазначала, що окупантам відповів їхній підлеглий.
Передісторія:
Що правда, для цього дії росіян мають стати більш осмисленими.
Також в Естонії закликали НАТО посилити захист підводної інраструктури в регіоні.
РФ почала оснащувати Shahed-136 системами, які можуть обходити системи ППО та атакувати ціль попри РЕБ.
За словами командувача, США допомагають посилювати захист такої інфраструктури нашої держави.
За словами експертів, при правильному догляді деякі орхідеї можуть прожити до 15 років.