Categories: Новости

ISW: Росія розхвалює нову ракету «Орєшнік», але експерти сумніваються в її іноваційності

Володар Росії Володимир Путін і російське військове керівництво продовжують вихваляти балістичну ракету «Орєшнік», здійснений 21 листопада, однак військові аналітики Інституту вивчення війни вважають це частиною інформаційної кампанії, спрямованої на перебільшення можливостей Росії та задля тиску на Захід і Україну.

Джерело: ISW 

Деталі: 22 листопада Путін зустрівся з керівництвом Міноборони РФ, представниками російської оборонно-промислового комплексу і розробниками ракет, назвавши запуск «Орєшніка» «успішним» у відповідь «тим, хто намагається шантажувати» Росію. 

Путін заявив, що «Орєшнік» базується на передових технологіях, не є модернізацією радянських ракет і вже готується до серійного виробництва. Командувач Ракетних військ РФ генерал-полковник Сергій Каракаєв підкреслив, що ракета здатна вражати цілі по всій Європі, не маючи аналогів у світі.

Американські та українські ЗМІ зазначають, що «Орєшнік» не є принципово новою зброєю. Офіційні представники Пентагону підтвердили, що це ракета середньої дальності, створена на базі міжконтинентальної ракети РС-26 «Рубіж». Речниця Пентагону Сабріна Сінгх також наголосила, що попередні російські атаки використовували ракети з більшими боєголовками.

Українська військова розвідка припускає, що «Орєшнік» – це кодова назва проекту ракети «Кедр», розробленої на основі МБР «Ярс». Очільник ГУР генерал-лейтенант Кирило Буданов зазначив, що розробка «Кедра» триває з 2018-2019 років. ISW не може самостійно підтвердити ці заяви, але погоджується, що удар 21 листопада не демонструє нових російських можливостей.

Дослівно: «Росія отримує вигоду від галасливих заяв щодо удару 21 листопада і, ймовірно, сподівається, що посилення занепокоєння з приводу запуску ракети «Орєшнік» спонукає Захід зменшити свою підтримку України».

Ключові висновки:

  • Президент Росії Володимир Путін і російське військове керівництво продовжують вихваляти балістичну ракету, яку російські війська запустили по Україні 21 листопада, ймовірно, намагаючись штучно роздути очікування щодо можливостей Росії і заохотити Захід і Україну до самостримування.
  • Росія може додатково провести випробувальні запуски таких самих або подібних балістичних ракет найближчими днями для досягнення аналогічного емоційного ефекту.
  • За повідомленнями, Росія надала Північній Кореї понад один мільйон барелів нафти та невизначену кількість систем ППО і ракет в обмін на живу силу для військових дій в Україні.
  • Генеральна прокуратура України розпочала розслідування ще одного випадку страти російськими військами українських військовополонених у Донецькій області.
  • Нещодавно російські війська просунулися на захід від Сватового, на південь від Часового Яру, на південь від Торецька, на північний схід від Вугледара та на північний схід від Великої Новосілки.
  • Росія продовжує нарощувати свій навчальний потенціал, створюючи нові військові академії на окупованих територіях України.
superadmin

Recent Posts

Українські десантники біля Куп’янська взяли в полон італійця

Повідомляється, що 51-річний уродженець Неаполя залишив удома дружину і двох дітей.

14 минут ago

І в бою, і в штабі: у Британії хочуть перейняти ключову перевагу ЗСУ

В країнах НАТО починають усвідомлювати, що їхні армії швидко відстають від реалій часу.

14 минут ago

Лагідна погода та низькі ціни: названо маловідоме місто для комфортного відпочинку

Коїмбра відома м’якою зимовою температурою та високою концентрацією історичних пам’яток.

14 минут ago

Канада готується до торговельної війни з США, — Bloomberg

Оттава планує дзеркально відповісти Вашингтону у випадку анонсованого Трампом запровадження величезних мит.

14 минут ago

Країни НАТО не підтримають пропозицію Трампа підвищити свої оборонні витрати, — Reuters

Аналітики вважають, що такі витрати будуть і політично, і економічно недосяжними майже для всіх членів…

14 минут ago