Понедельник, 21 октября 2019 09:38

Борис Лебедцов: «серый кардинал» «зеленого» губернатора Черкасской области

Про черкасского жулика Бориса Лебедцова можно слагать легенды и сказания – такого матерого афериста, рейдера и политической проституки мало где найдешь. Он успел побывать везде, при любой провластной партии. И успел «насрать» всем – каждое его назначение, куда бы ни было, всегда ознаменовывалось громким коррупционным скандалом. Тем не менее, вопреки лозунгу «будем сажать», Бориса Лебедцова посадили не в тюрьму, а в кресло заместителя губернатора Черкасской области.

Дмитро Кухарчук про “сірого кардинала” Черкаської ОДА

Хто прийшов «вирішувати питання», як це у нас вже роками повелося в стіни обласної адміністрації та незабаром планує її очолити.

Новий очільник черкаської області Ігор Шевченко нещодавно визначився із заступниками. Одним із них став Борис Лебедцов – особа дуже цікава та неоднозначна, зі «шлейфом» регіонала та кураторами, які асоціюються зі злочинним середовищем.

Тепер по порядку: так, у 2013 році наш «герой» справді прославився як політична тушка, злившись під Партію Регіонів з тодішніми колегами по «Фронту Змін» у Черкаській міській раді. За час депутатства прославився типово «регіоналівською» поведінкою та світоглядом, виступав проти перейменування вулиці Енгельса на Чорновола. До слова, не зраджуючи своєму проросійському світогляду, навіть став героєм скандалу в обласній раді у 2017 році, коли під час виступу щодо Дачі Андрєєва навідріз відмовився переходити на українську, зчинивши через це бійку зі «свободівцем» Юрієм Ботнаром.

Дача Андрєєва. Колишня резиденція радянського партійного керівництва збережена до нашого часу. Ясна річ, побудована у чи не найкращому куточку міста – рекреаційній зоні, серед соснового лісу, за кілька кроків до Дніпра та мальовничих краєвидів. Звучить привабливо, чи не так? Особливо якщо ти – забудовник та маєш доступ до комунального майна.

Понад 5 гектарів заповідної зони разом з «Дачею Андрєєва» перебували на балансі комунального підприємства «Готель Дніпро». У 2015 році право на оренду цієї ділянки отримує Приватна фірма «Міськбуд-Плюс».

Після цього, на той час в.о. директора КП «Готель Дніпро» Борис Лебедцов підписує документи про відмову від утримання «Дачі Андрєєва» та передачі її тому-таки «Міськбуд-Плюс». Зазначена фірма презентує проєкт закритого елітного житлового комплексу, який планує побудувати у цьому місці. За мовчазної згоди керівництва області цей проєкт отримав би зелене світло, якби не активна позиція черкащан та протистояння забдовникам.

Хто ж насправді стоїть за спиною нового заступника очільника області?

Фігуру Лебедцова пов’язують одразу з кількома дуже гучними прізвищами, дізнавшись про які, стає зрозуміло навіщо останньому крісло ПЕРШОГО заступника голови ОДА.

По-перше, Лебедцова називають дуже близьким до екс-губернатора від БПП Юрія Ткаченка, який, пішовши з посади, не може відпустити важелі впливу в області. «Своя людина» в ОДА - найкраще рішення для Ткаченка. Особливо якщо через цю людину можна вирішувати бізнесові питання.

Артем Культенко. Новоспечений нардеп від «Слуги Народу», якого в деяких колах називають «київським МАФіозі» та головним покровителем Бориса Лебедцова. Останнього Культенко бачить у кріслі очільника Черкаської області та усіляко просуває цю ідею за закритими дверима високих кабінетів. Пов’язує цих двох персонажів ще й спільний бізнес – транспортна компанія «Кьортіс-груп». Культенко відомий у Києві «покровитель» незаконних МАФів, людина заможня та з сумнівним минулим.

Андрій Бородай – впевнені, про нього ви чули і чуєте постійно, якщо живете в Черкасах. Людина, яка ще з 90х представляє бізнес-інтереси тіньового світу у Черкасах сьогодні стала «покровителем» політиків та незаконно загарбала і забудувала найбільш цінні землі міста. (Наприклад, «Резиденція» за драмтеатром, яку досі не ввели в експлуатацію).

Вочевидь, на новій посаді Лебедцов планує продовжити робити те, що вміє чи не найкраще – розпоряджатись цінними та рекреаційними землями з користю. «З користю», щоправда, не для звичайних жителів міста, а для своїх покровителів у будівельному бізнесі та можливо навіть кримінальному світі. Вочевидь, черкащину чекає спражя ера земельних та бюджетних махінаторів.

І найголовніше: інсайдерські джерела часто говорять про розбіжності у поглядах нового очільника області і його першого зама. Більше того, київські покровителі у них різні і покровителі Лебедцова сподіваються, що вже незабаром той займе губернаторське крісло.

Чи прийме такий виклик Черкаська громада?

2013: К "регионалам" в Черкассах перебежали давно исключенные однопартийцы Яценюка

Перешедшие сегодня во фракцию Партии регионов Черкасского горсовета "оппозиционные" уже более полутора лет не являются членами "Фронта змин"

В Черкассах Партия регионов пополнилась пятью депутатами, но они не являются членами "Фронта змин", так как еще в начале 2012 года были исключены из партии.

Заявления на вступление во фракцию написали 5 депутатов Анатолий Коверский, Руслан Донец, Валерий Вышиваный, Юрий Бондарь и Борис Лебедцов, заявил в четверг во время очередного пленарного заседания горсовета председатель фракции ПР Игорь Мельников. Он также заявил, что вступить во фракцию готовы еще несколько депутатов.

В свою очередь, глава Черкасской территориальной организации "Фронта змин" Наталья Старикова рассказала Delo.UA, что депутаты, которые перешли во фракцию Партии регионов уже давно не являются членами "Фронта змин".

"Они не являются членами партии "Фронта змин" с января 2012 года. Они были исключены за неисполнение своих обязательств, несоблюдение политики партии. В свое время они голосовали за бюджет, который не включал в себя социальных программ и не отвечал интересам жителей Черкасс и так далее", — рассказала Старикова.

Несмотря на то, что депутаты уже как год не являются членами "Фронта змин", на сайте Черкасского горсовета они еще числятся членами оппозиционной фракции. Старикова назвала это ошибкой.

Герой российских СМИ: Депутаты в Черкассах устроили драку из-за русского языка

На Украине депутаты Черкасского областного совета устроили драку во время сессионного заседания из-за того, что один из выступающих говорил на русском языке. Видео опубликовало в YouTube местное издание «Инфомост».

Директор гостиницы «Днепр» Борис Лебедцов стал отчитываться о проделанной работе на русском языке. Депутаты от националистической партии «Свобода» потребовали, чтобы он говорил на украинском. На что Лебедцов заметил, что ему удобнее изъясняться по-русски. После этих слов на директора отеля набросился лидер фракции «Свободы» в облсовете Юрий Ботнар.

Началась потасовка, которая переросла в драку. Схватку удалось разнять только при помощи присутствующих на заседании полицейских. «С этой минуты выступать на русском тут никто не будет», — заявил Ботнар по окончании битвы.

Новости