Вторник, 14 января 2020 14:15

"Допоможемо вирішити спори": в ЄС виступили проти США через Іран

Німеччина, Франція і Великобританія виступили за збереження ядерної угоди з Іраном і запустили програму вирішення спорів із Тегераном.

Об этом сообщает http://wordpressaction.com

Також країни розкритикували нові санкції США проти Ірану. Про це йдеться в спільній заяві трьох країн, опублікованій МЗС Сполученого Королівства.

"Ми маємо спільні інтереси в галузі безпеки разом з нашими європейськими партнерами. Одним із них є підтримка режиму нерозповсюдження ядерної зброї і забезпечення того, щоб Іран ніколи не розробляв ядерну зброю", – сказано в заяві.

Новини
Путін та Макрон ухвалили термінове рішення щодо ядерного договору Ірану
В ЄС виступили проти США через ядерну угоду з Іраном

В ЄС виступили проти США через ядерну угоду з Іраном

ВВС

Країни ЄС виступили проти рішення США вийти з угоди і ввести нові санкції проти Ірану

Офіційні Лондон, Париж і Берлін анонсували запуск спеціального "механізму" з вирішення спорів після того, як Тегеран зробив "ще один крок назад від своїх зобов’язань у рамках виконання угоди".

Нагадаємо, після вбивства США генерала Кассема Сулеймані Іран призупинив всі обмеження на виробництво збагаченого урану, мотивуючи своє рішення недружньою політики США.

"Іран продовжив порушувати ключові обмеження, викладені в СВП. Дії Ірану несумісні з положеннями ядерної угоди і мають все більш серйозні і незворотні наслідки. Ми не згодні з доводом про те, що Іран має право на відмову від дотримання угоди. Всупереч його заявам, Іран ніколи не запускав Механізм вирішення спорів JCPoA і не має правових підстав для припинення виконання своїх зобов’язань", – підкреслили в спільній заяві.

"Ми, як і раніше, переконані в тому, що це знакова багатостороння міжнародна угода і її переваги в сфері нерозповсюдження сприяють зміцненню наших спільних інтересів у галузі безпеки та зміцненню міжнародного порядку. Ми допоможемо вирішити всі суперечки", – резюмували в ЄС.

Відзначимо, угода щодо іранської ядерної програми від 2015 року передбачала зняття частини санкцій з Ірану в обмін на обмеження його можливостей із збагачення та зберігання ядерних матеріалів. Проти виходу з угоди виступили провідні країни ЄС і Росія.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

  • Сулеймані був убитий у ніч на 3 січня в результаті повітряного удару США по міжнародному аеропорту Багдада (Ірак).


  • Наказ був відданий главою США Дональдом Трампом. За його словами, Сулеймані "причетний до загибелі мільйонів людей" і його "повинні були прибрати ще багато років тому".


  • У відповідь Іран оголосив про п’ятий і останній етапі скорочення своїх зобов’язань у рамках Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) щодо іранської ядерної програми.


Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

Читайте всі новини по темі "Конфлікт США та Ірана" на сайті "OBOZREVATEL".Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/v-es-zaklikali-zberegti-yadernu-ugodu-z-iranom-novini-svitu.htm”

Сайт продается

Цена: 900$

Обращатся : [email protected]

Новости