Понедельник, 30 Ноябрь -0001 00:00

Чи можна підвищити імунітет пігулками: найпоширеніші міфи про застуду

Об этом сообщает info24.in.ua со ссылкой на СМИ.

Пік захворюваності припадає на зимово-осінній період: лише за другий тиждень жовтня у Києві захворіли понад 11 тисяч людей. Це нормальна цифра для початку епідемсезону, переконують медики.

Як насправді пов’язана погана погода та вірусні захворювання і чи може переохолодження стати причиною застуди? Розвінчуємо найпопулярніші міфи про застуду.

Міф 1.

Застуда виникає через погану погоду

Будь-яку гостру респіраторну вірусну інфекцію (ГРВІ) викликають лише віруси. Захворіємо ми чи ні, залежить лише від того, як у нас працює противірусний імунітет. Якщо організм недостатньо захищений, то ризик захворіти є при будь-якій погоді та будь-яких обставинах.

Пік захворюваності на ГРВІ та застуди припадає на зимовий період, бо така погода створює сприятливі умови для розмноження та поширення вірусів. При високій вологості вони починають розмножуватись дуже швидко, а люди довше перебувають у закритому приміщенні. Тоді концентрація вірусів на квадратний метр є дуже високою і заразитись ним дуже легко.

Застуда не є діагнозом, як-от ГРВІ, – це просто стан організму. І вона справді може виникати через вплив холоду на організм. Під час тривалого перебування на морозі чи в умовах сирості у людини у людини спрацьовують адаптаційні механізми, у вигляді спазму судин (верхніх дихальних шляхів зокрема).

Міф 2.

ГРВІ минає швидше, якщо приймати антибіотики

Вірусні інфекції не лікуються антибактеріальними препаратами. Ніколи. Антибіотики не зменшують, а навпаки – збільшують ризик ускладнень.

Антибіотики виписують лише при бактеріальних хворобах, коли збудником захворювання є бактерії, наприклад, при бронхіті чи пневмонії. Але такі препарати призначають лише після аналізу крові та обстеження у лікаря.

Коли треба звернутись до лікаря (з підозрою на бактеріальну інфекцію):

– Відсутність поліпшення стану на 4-й день хвороби

– Підвищена температура тіла до 7 днів

– Посилення кашлю, зниження його продуктивності; глибокий вдих призводить до нападу кашлю.

Найбільша небезпека при самостійному прийомі антибіотиків полягає у тому, що в людини може розвинутись резистентність до цього виду препарату. У майбутньому у пацієнта може розвинутись, наприклад, пневмонія чи інше захворювання, яка потребує лікування антибіотиками.

Міф 3.

Застуда потребує лише медикаментозного лікування

Лікування ГРВІ полягає у тому, щоб створити своєму організму такі умови, при яких він сам впорається із вірусом. Тобто дотримуватись постільного режиму без зайвих навантажень, пити побільше рідини, знижувати температуру тіла і не займатись самолікуванням.

У нашої імунної системи є для цього всі ресурси. Головне – не заважати. Температуру збивати лише тоді, коли позначка на термометрі сягне 38,5 градусів.

Зараз, завдяки активній рекламі ліків, поширений безконтрольний прийом препаратів. Пацієнти займаються самолікуванням, купуючи відхаркувальні препарати або ліки, які пригнічують кашель. Їх може призначати лише лікар, попередньо оглянувши пацієнта і послухавши його легені.

Самолікування може не лише бути неефективним, але і значно погіршити стан. Кашель – це просто запальний процес, який так само минає з часом. Знов-таки: для цього організму треба забезпечити комфортні умови.

Звичайну застуду чи ГРВІ із легкими симптомами лікують лише постільним режимом і рясним питтям протягом 3-5 днів. Організм цілком може впоратись із вірусом сам. Якщо симптоми більш виражені, наприклад, висока температура і ломота у тілі, то тут потрібні більш серйозні методи.

Міф 4.

Імунітет можна підвищити певними препаратами

Найдієвішим способом захиститись від вірусів залишається вакцинація. Інакше вплинути на імунітет певним препаратом ми не можемо. В українських аптеках є великий список препаратів, які нібито підвищують імунітет, так звані імуномодулятори. Але вони не мають доказової бази та не продаються за кордоном.

Працювати над своїм імунітетом потрібно довго і серйозно, але у майбутньому це дасть свій результат. Першочергового людина має добре харчуватись і спати не менше як 7-8 годин. Доведено, що чим менше людина спить – тим гірше працює імунітет. Також варто уникати сильних і тривалих стресів.

Щодо вітамінів, то основну їх частину ми маємо отримати влітку із сезонних фруктів та ягід.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram

Віра СТАДНИКДжерело статті: “http://uainfo.org/blognews/1539871350-chi-mozhna-pidvishchiti-imunitet-pigulkami-nayposhirenishi-mifi.html”

ТОП

Последние публикации