1 січня Канада бере на себе річне головування у G7, перебравши цю роль від Італії за ротаційним принципом.

Джерело: «Європейська правда»

Деталі: Своїми пріоритетами у цій ролі Оттава визначила взаємовигідну розбудову економіки, протидію змінам клімату та реагування на стрімкий розвиток технологій. 

Наступний саміт Групи семи пройде у Кананаскісі в канадській провінції Альберта. До цього Канада упродовж останніх понад 40 років приймала вже шість самітів «Сімки». 

Канада входить у новий рік у непростій політичній ситуації після розколу у команді прем’єр-міністра Джастіна Трюдо. Уряд може достроково піти у відставку, а його очільник Джастін Трюдо – втратити шанси на збереження посади прем’єра.

Нагадаємо, до складу Групи семи входять США, Британія, Франція, Італія, Німеччина, Канада і Японія, а також ЄС як об’єднання. Росію вигнали з цього формату після окупації Криму у 2014 році. 

Передісторія: 

  • У 2023 році на полях саміту НАТО у Вільнюсі ці держави видали декларацію щодо так званих «гарантій безпеки» для України, яка стала рамкою для двосторонніх угод про безпекову співпрацю з Україною з державами «Сімки» та іншими країнами, що приєдналися до неї. 
  • У 2024 році G7 погодила спільне надання Україні позики на 50 млрд доларів за рахунок активів РФ: кошти надаватимуться формально як кредит, але погашатимуться за рахунок податку з надприбутків, отриманих від заморожених російських активів.
  • Наприкінці грудня Україна вже отримала від США перший транш із запланованих $20 млрд американського внеску.