You are here:Главная>>Новости>>Водохреща-2020: як правильно купатись в ополонці, і що не можна робити у цей день
Воскресенье, 19 января 2020 05:57

Водохреща-2020: як правильно купатись в ополонці, і що не можна робити у цей день

Водохреща-2020: як правильно купатись в ополонці, і що не можна робити у цей день

Православні християни 19 січня відзначають велике свято — Водохреща.

Об этом сообщает http://a-boom.net

Як правильно купатися на Водохреща, які існують прикмети цього свята, і що не можна робити в цей день?

Християни починають святкувати Водохреща напередодні, 18 січня. Коли загориться на небі перша зірка, по церковним традиціям починається Другий святий вечір або Щедрий вечір, який в деяких регіонах називають Голодна кутя. У цей вечір категорично заборонено шумно гуляти й веселитися, влаштовувати пишні застілля зі спиртним — християни дотримуються посту, щоб очистити свій розум і душу перед великим святом.

Також напередодні Водохреща не можна прати, щоб не осквернити воду, і плакати, інакше весь наступний рік доведеться лити сльози. Щоб очистити думки і душу від негативу, перед Водохрещам потрібно пробачити всіх своїх кривдників і помиритися з тими, з ким посварилися.

В день самого Водохреща, 19 січня, головною традицією є купання в крижаній ополонці. У цей день категорично заборонено займатися фізичною працею і господарством. Не можна також сваритися і скаржитися на життя, щоб не накликати біду. Краще відвідати церкву і набрати там водохресної води, адже вона є цілющою від всіх хвороб і може зберігатися в будинку цілий рік.

Як правильно купатися на Водохреща — важливі поради

Водохреща в народному календарі називають святом Йордану, так як саме на цій річці Іоанн Предтеча хрестив Ісуса Христа. Християни в цей день відчувають силу волі і силу духу, занурюючись з головою в крижану воду. Перед зануренням потрібно три рази перехреститися і зануритися зі словами: "В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа".

Здавалося б, навіщо піддавати свій організм такому стресу в зимові дні? Однак купання в ополонці на Водохреща — древня і мудра традиція. Вважається, що саме в цей день, вода в природних джерелах набуває особливі властивості: після купання в хрещенській воді змиваються не тільки хвороби, хвороби, вроки, але і всі гріхи, накопичені за рік.

Медики нагадують, що купатися в ополонці на Водохреща не можна людям із захворюваннями серця, нервової та судинної системи, а також вагітним і дітям. Категорично заборонено занурюватися в крижану воду в нетверезому стані і на голодний шлунок. Фахівці нагадують правила безпечного купання на Водохреща:

купатися слід в спеціально обладнаних місцях біля берега,

перед купанням важливо розігріти тіло,

не пірнати в ополонку вперед головою — занурюватися краще по шию, щоб уникнути шокового звуження судин головного мозку,

на знаходиться в ополонці більше 1 хвилини,

після купання розтертися і надіти сухий одяг,

випити гарячий чай або компот.

Водохреща 2020: цікаві прикмети

Починаючи з Водохрещенського Святвечора не можна давати гроші в борг — можуть виникнути фінансові проблеми.

Будь-яка домовленість на Водохреща обов’язково закінчується успіхом.

Рясний снігопад і темні хмари на Водохреща до багатого врожаю.

Якщо прийняти хрещення 19 січня, то людина буде щаслива все життя.

Сни в водохресну ніч — віщі.

Ясна і морозна погода на Водохреща до літньої посухи.


Джерело статті: “https://molbuk.ua/news/191163-vodokhrescha-2020-yak-pravylno-kupatys-v-opolonci-i-scho-ne-mozhna-robyty-u-cey-den.html”

Новости