Понедельник, 12 февраля 2024 15:50

Розкрадання 1,5 мільярда на закупівлі боєприпасів: Суд з другої спроби арештував ексчиновника Міноборони

Суд арештував Олександра Лієва

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) обрала запобіжний захід для ексчиновника Міноборони Олександра Лієва у вигляді тримання під вартою до 8 квітня включно із правом внесення застави у розмірі 50 мільйонів гривень.

Про це повідомляє Суспільне із зали суду.

Як повідомлялося, раніше ВАКС відмовився взяти під варту у цій справі екскерівника Департаменту військово-технічної політики Міноборони Олександра Лієва через порушення підслідності: суд вирішив, що підозру Лієву вручили без залучення НАБУ і САП.

Відстороненому в.о. директора Департаменту військово-технічної політики розвитку озброєння та військової техніки Міноборони Тоомасу Нахкуру суд обрав запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання, а директора фірми "Львівський арсенал" Юрія Збітнєва ВАКС відпустив під частковий домашній арешт.

Що відомо про справу "Львівського арсеналу"

27 січня СБУ заявила про викриття чиновників Міноборони і менеджерів "Львівського арсеналу" на розкраданні майже 1,5 млрд грн на закупівлі мінометних снарядів.

Зокрема, підозру отримали: колишній та нинішній керівники Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони, очільник та комерційний директор компанії "Львівський арсенал", а також їхній спільник – представник іноземної комерційної структури.

За даними слідства, у серпні 2022 року чиновники Міноборони уклали контракт на закупівлю оптової партії артснарядів з постачальником озброєнь "Львівський арсенал" і переказали фірмі всю суму, передбачену угодою. Після одержання коштів менеджмент "Львівського арсеналу" перерахував частину грошей на баланс іноземній компанії Sevotech, яка мала поставити замовлені боєприпаси в Україну. Однак та не відправила жодного артснаряду, а отримані кошти вивела.

При цьому виявилося, що представником Sevotech тоді був колишній працівник державного спецімпортера "Прогрес" Олексій Хорошаєв, який на початку повномасштабного вторгнення опинився за кордоном. Тоді ж до наглядової ради Sevotech входив ще один українець Владислав Кліщар. Це людина, яка входить до оточення Андрія Гмиріна, фігуранта справи НАБУ про розкрадання державних коштів з Одеського припортового та Об’єднаної гірничо-хімічної компанії.

Автор: Михайло Орлюк
Новости