Пятница, 14 июня 2024 08:42

Тепер антиукраїнські сили в США сидітимуть тихо: про що мова

Угода про безпеку закриє роти антиукраїнським силам в США, вважає політолог Петро Олещук

Угода з США є найбільш об’ємною та найбільш пропрацьованою у плані деталей на відміну від угод, які були підписані з іншими партнерами України, відзначає політолог Петро Олещук.

Тепер антиукраїнські сили в США сидітимуть тихо: про що мова

Байден і Зеленський

Фактично, говорить він, мова йде про першу фіксацію того, що можна назвати союзницькими відносинами між Україною та США.

"Раніше термін "союзник" можна було вживати хіба що як метафору. Підтвердження цього на рівні документів не було",

— підкреслив політолог.

При цьому він додав, що насправді між "Будапештським меморандумом" та угодою про безпеку – прірва, тому порівнювати їх недоречно.

"Звісно, зараз усі будуть чіплятися до формулювання про "консультації", але це стандартна мова дипломатії. Якщо ви прочитаєте легендарну "5 статтю" НАТО, то там теж про консультації. Зрозуміло, що зараз нам ніхто не гарантує війну за нас. До речі, не гарантують цього Штати і Ізраїлю з Тайванем. Офіційно. Але якби нам дійти до такого рівня співпраці, то це уже було б непоганою гарантією майбутнього",

— відзначив Олещук.

При цьому сам документ, вважає політолог, геть не "порожній", адже містить багато важливих моментів. Наприклад, про підтримку членства України у НАТО. Про те, що лише справедливий мир на основі засадничих принципів ООН може бути завершенням війни. А також і те, що підтримка має відбуватися протягом 10 років — як за умов війни, так і за часів миру.

Окрім того, звернув увагу політолог, є згадки про посилення української ППО, про розвиток української авіації. Є там і про наземні збройні сили, про кооперацію у виробництві зброї і ще багато інших важливих положень.

"Тепер про "обов’язковість" документу. Мовляв, він не ратифікується, тому може бути скасований. Так, це правда. Але я би хотів подивитися на американського президента, який це зробить. У рамках американської політичної парадигми. І підставиться під люту критику та обвинувачення",

- говорить Олещук.

При цьому він вважає, що тепер остаточно спростована улюблена теза антиукраїнських сил США — "Штати не мають жодних зобов’язань перед Україною, нічого не обіцяли, нічого не мають робити" і т.д.

"Ні, обіцяли, і навіть не "підтримувати взагалі", а по конкретним пунктам. На це можна спиратися під час будь-яких розмов з американськими конгресменами чи урядовцями. Це факт, який неможливо відкинути, ігнорувати, робити вигляд, що його не було",

— додав політолог.

Нагадаймо, портал "Коментарі" розповідав, що Дональд Трамп свого часу відмінив деякі міжнародні угоди, коли став президентом.
Новости