Прем’єрка Італії Джорджа Мелоні заявила, що Росія становить широку загрозу для безпеки Євросоюзу, оскільки може використовувати нелегальну імміграцію та інші проблеми для підриву ЄС.

Джерело: Мелоні у Фінляндії, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Reuters

Деталі: Мелоні прибула до Фінляндії на зустріч лідерів Італії, Швеції і Греції, а також глави зовнішньополітичного відомства ЄС, на якій обговорювали безпеку на півночі Європи і в Середземномор’ї, а також міграційні виклики.

«Ми повинні розуміти, що загроза набагато ширша, ніж ми собі уявляємо», – сказала Мелоні на пресконференції, відповідаючи на запитання про Росію.

Загроза безпеці ЄС з боку Росії чи інших країн не припиниться після завершення війни в Україні, і ЄС має бути готовим до цього, сказала вона.

«Йдеться про нашу демократію, про вплив на нашу громадську думку, про те, що відбувається в Африці, про сировину, про інструменталізацію міграції. Ми повинні знати, що це дуже широке поняття безпеки», – сказала Мелоні.

Вона закликала ЄС робити більше для захисту своїх кордонів і не дозволяти Росії або будь-якій «злочинній організації» керувати потоками нелегальних мігрантів.

Деякі члени ЄС, зокрема Фінляндія та Естонія, звинуватили Росію в тому, що вона дозволяє нелегальним мігрантам з Близького Сходу та інших країн в’їжджати до країн ЄС через Росію без належних перевірок, що підриває безпеку ЄС.

Мелоні сказала, що ЄС робив помилки у вирішенні питання міграції протягом багатьох років, просто намагаючись розділити тягар.

«Вирішення питання нелегальної міграції виключно в рамках дебатів на основі солідарності було помилкою. В результаті ми не змогли захистити наші кордони… Ми хочемо захистити наші зовнішні кордони і не дозволимо Росії або злочинним організаціям підірвати нашу безпеку», – сказала Мелоні.

Хоча НАТО залишається «наріжним каменем» безпеки ЄС, блок має вирішувати ширші проблеми, вважає Мелоні.

«Безпека також означає критичну інфраструктуру, штучний інтелект, кібербезпеку, сировину, ланцюги постачання. Це означає нову і більш ефективну зовнішню політику і політику співробітництва, це означає міграцію», – сказала вона.

Що передувало: Нещодавно Командувач сил НАТО в Європі, американський генерал Крістофер Каволі заявив, що незалежно від результату війни в Україні, російська армія після неї стане сильнішою, ніж є сьогодні. 

А генерал-лейтенант армії США Чарльз Констанца вважає, що російська армія, воюючи проти українських Сил оборони, які підготовлені та оснащені іншими країнами, відточує свою здатність воювати із Заходом у майбутньому.