Журналісти проєкту «Схеми» з’ясували, що ексначальник Головного управління внутрішньої безпеки Служби безпеки України Андрій Наумов, якого обвинувачують у розтраті, шахрайстві та зловживанні службовим становищем, купив три елітні квартири у Туреччині.

Джерело: розслідування проєкту Радіо Свобода «Схеми»

Деталі: За даними «Схем», Наумов придбав квартири в елітному житловому комплексі на узбережжі Середземного моря в турецькому місті Аланія.

На сайтах з продажу нерухомості подібні квартири площею близько 100 м² пропонуються за ціною від 340 до 460 тисяч євро. За даними реєстру, Наумов витратив на три квартири загалом 8,5 мільйона турецьких лір, що у 2022 році дорівнювало приблизно 17,5 мільйона гривень.

Як стверджують джерела «Схем», родина Наумова мешкає у цих апартаментах, поки він сам перебуває у Сербії в очікуванні рішення суду щодо обвинувачень у відмиванні грошей. Якщо суд підтвердить попередній вирок, його можуть депортувати з Сербії. Однак поки остаточного рішення суду немає.

Експосадовець не відповів на запитання журналістів про вартість турецького майна і джерела походження коштів, за які він його придбав.

Крім того, журналісти зазначають, що в тому ж житловому комплексі квартиру придбав і німецький підприємець Олександр Акст, якого разом із Наумовим затримала сербська поліція у 2022 році. Наумов заперечує свою провину та стверджує, що його переслідують з політичних причин.

Водночас в Україні Наумова розслідують за підозрами у корупції, незаконному збагаченні та інших злочинах. Інтерпол оголосив його в міжнародний розшук, але Сербія відмовила у його екстрадиції.

Передісторія:

  • Андрій Наумов виїхав з України за кілька годин до початку широкомасштабного вторгнення російських військ у ніч проти 24 лютого. Свою родину він евакуював з країни кількома тижнями раніше. Українські правоохоронці порушили проти нього кримінальне провадження за підозрою в держзраді, а також провели обшуки наприкінці березня в його квартирах в елітних житлових комплексах Києва.
  • У червні 2022 року «Українська правда» дізналася від своїх джерел, що на кордоні Сербії Наумова затримали за підозрою у відмиванні коштів. Він їхав до Північної Македонії. В автомобілі знайшли заховані багато валюти і два смарагди. Наумова затримала місцева поліція.
  • На початку 2024 року апеляційний суд у Сербії скасував вирок першої інстанції щодо засудження Наумова до року позбавлення волі за відмивання грошей, і справу повернули до суду.
  • Нацагентство із запобігання корупції промоніторило спосіб життя колишнього начальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ, генерала Андрія Наумова і виявило ознаки корупції на понад 32,7 млн грн.

Читайте також: «Мене зіштовхували із Зеленським лобами». СБУшник-втікач Нескоромний і його кум Расюк про «замах на праву руку Баканова»

Таємні матеріали СБУ: Хто замовив напад на «праву руку» Баканова і до чого тут брат Єрмака