2-й Західний окружний військовий суд Москви виніс вирок сімом полоненим українцям, які брали участь у наступі ЗСУ в Курській області. Військові отримали тюремні сроки від 15 до 16 років.

Джерело: «Медуза» із посиланням на Генпрокуратуру РФ

Деталі: Як повідомляється, в суді вирішили, що військові, «порушуючи суверенітет Російської Федерації», «незаконно вторглися на територію Кореневського району Курської області з метою здійснення терористичної діяльності».

Як повідомляє видання, українським військовим інкримінували теракт за попередньою домовленістю. Суд обвинуватив їх у тому, що вони «неодноразово відкривали вогонь по російських військових та мирних мешканцях». Російські прокурори стверджують, що українські захисники на території РФ забороняли громадянам користуватись мобільними телефонами, обмежували їхнє пересування і не дозволяли евакуюватись. 

Суд визнав Анатолія Волошина, Володимира Аршулика, Сергія Караєва, Олександра Дойчука, Зіновія Сигерича, Андріана Кульбабу та Олега Вовка винними у «вчиненні теракту групою осіб за попередньою змовою, що спричинила настання тяжких наслідків».

Передісторія:

  • Влітку 2023 року у російському Ростові-на-Дону влаштували показове судилище над 22 «азовцями», які боронили Маріуполь і «Азовсталь», серед них — вісім жінок.
  • У листопаді 2023 року так званий суд «ДНР» засудив фельдшера 36-ї окремої бригади мотопіхоти ЗСУ Віталія Матвієнка до 30 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.
  • Пізніше, у лютому 2024 року підконтрольний Росії «Верховний суд ДНР» позбавив волі 33 українських військових із 36-ї бригади морської піхоти ВМС України та 17-ї танкової бригади ЗСУ терміном від 27 до 29 років у колонії суворого режиму.
  • У жовтні 2024 року українського правозахисника та військовослужбовця Максима Буткевича, якому раніше суд «ЛНР» присудив 13 років тюрми, повернули з російського полону.

Читайте також: Чи можливо повернути в Україну незаконно засуджених полонених? Відповідь Координаційного штабу