Четверг, 13 июня 2024 19:19

У Швейцарії посилили правила надання тимчасового захисту для українців

Українські біженці у Швейцарії Фото / Getty Images

Рада кантонів Швейцарії 12 червня проголосувала за зміни у наданні статусу тимчасового захисту S для українців

Сенат Швейцарії хоче змінити правила тимчасового захисту для українців.

Як передає "Хвиля", про це йдеться у публікації Neue Zürcher Zeitung.

Так, Рада кантонів Швейцарії 12 червня проголосувала за зміни у наданні статусу тимчасового захисту S для українців. Вони прийняли рішення надавати тимчасовий захист лише українцям з територій, що знаходяться під тимчасовим контролем Росії, або з регіонів, де продовжуються активні бойові дії.

"Солідарність у Швейцарії має свої межі. У моїй країні громади більше не знають, де вони можуть розмістити біженців", – сказала віце-голова швейцарської Ради кантонів Естер Фредлі, яка ініціювала пропозицію.

Українці у Швеції / Фото: unsplash.com

Однак за це рішення ще доведеться проголосувати нижній палаті парламенту. Отже, якщо поправку приймуть, біженці з територій, контрольованих Україною, і де не ведуться бойові дії, втратять статус S. Крім того, Швейцарія не надаватиме захисту людям, які проживають в Україні, але не мають українського громадянства.

Зазначимо, що статус захисту S у Швейцарії застосовується до біженців із України з березня 2022 року. Він означає, що українці не повинні проходити процедуру отримання притулку та можуть претендувати на житло, фінансову підтримку та медичну допомогу.

Раніше ми писали, як отримати посвідку на проживання та громадянство у Швеції у 2024 році.
Новости