Європейські союзники України активно збільшують виробництво артилерійських боєприпасів і усувають проблеми дефіциту компонентів, які гальмують темпи постачання озброєння.
Джерело: Інститут вивчення війни (ISW)
Деталі: Німецький оборонний концерн Rheinmetall 7 квітня оголосив про придбання та перепрофілювання компанії Hagerdorn-NC, яка спеціалізується на виробництві нітроцелюлози, для зміцнення ланцюгів постачання ракетного палива для боєприпасів, зокрема, для 155-мм артилерійських снарядів.
Дослівно: «Rheinmetall вже має виробничі потужності у Швейцарії, Іспанії та Південній Африці. До 2028 року компанія планує збільшити обсяги виробництва пороху більш ніж на 50%. Її дочірнє підприємство Nitrochemie Aschau із 2022 року вже наростило виробництво на 60% і має намір збільшити потужності ще на 40% до середини 2025 року».
Деталі: ISW також звертає увагу на проблему залежності від Китаю. У квітні 2024 року генеральні директори Rheinmetall Армін Паппергер та Saab Мікаель Йоханссон заявили, що КНР постачає більшість компонентів боєприпасів до Європи, що створює вузькі місця у виробничому процесі.
У відповідь на це, Rheinmetall у 2025 році розширила джерела постачання бавовняних волокон (основної сировини для нітроцелюлози) з Європи та країн-партнерів ЄС і створила стратегічний запас на кілька років уперед.
Ключові висновки ISW за 7 квітня:
Це сталося близько 35 років тому.
Ймовірний майбутній канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що завжди був готовий підтримати передачу ракет TAURUS…
Слідчі вважають, що він вбив матір та вітчима, щоб отримати гроші та свободу.
Доведеться стежити за часом!
Російська армія мала тактичний успіх, просунувшись у районах Ямполівки, Валентинівки, Преображенки та Удачного. Джерело: Deep…