Міністр стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін повідомив, що на фронті вилучили 30 тисяч мін, які не відповідали критичним вимогам. Стандарти виробництва боєприпасів було вдосконалено, а контроль якості посилено.
Джерело: «Суспільне«
Деталі: Міністр повідомив, що у вилученій партії мін виявлено низку проблем, серед яких:
- невідповідність діаметра боєприпасу, що не дозволяло пороховим газам виштовхувати міну, оскільки вони проходили повз неї між міною і стовбуром міномета;
- відлітання частини конструкції міни;
- некондиційність пороху, тобто порох не вибухав із потрібною силою.
Сметанін зазначив, що зараз усі виробники мін перевіряють 100% зовнішніх геометричних параметрів боєприпасів, щоб забезпечити точну відповідність калібру.
Крім того, впроваджено герметичне пакування пороху, яке здатне витримувати до 10 годин у воді. За словами Сметаніна, таке пакування тепер використовуватиметься як для мін, так і для інших боєприпасів. Порох із вилученої партії буде висушено та використано повторно.
Пряма мова Сметаніна: «Нове пакування також забезпечує 10 років зберігання боєприпасу на складах. Самі заряди після відкриття можуть зберігатися 12 годин на відкритому повітрі, адже додано додаткове лакування заряду. Тобто міна йде з новим підривачем, з доопрацьованим основним зарядом та перевіркою всіх геометричних параметрів».
Деталі: Повідомляється, що всі браковані міни виробник замінює за власний рахунок. Нині виробництво боєприпасів триває у штатному режимі: вже поставлено понад 32 тисячі мін.
Також у мінах замінили радянські підривачі на сучасні.
Дослівно: «За словами Сметаніна, торік близько половини мін на фронті були українського виробництва. У 2025 році планується виготовити «максимальну кількість боєприпасів, близьку до всієї потреби». Загалом цьогоріч, планується виготовити мільйони мінометних пострілів та інших боєприпасів, додав Сметанін».
Читайте також: Скандальні міни для ЗСУ. Чому вони не летять і не вибухають, хоч коштували мільярди
Передісторія: