Нова адміністрація Білого дому на чолі Дональдом Трампом має необхідні передумови, щоб допомогти Україні укласти гарну угоду щодо завершення російсько-української війни і встановлення довготривалого миру, вважає державний секретар США Ентоні Блінкен.

Джерело: «Європейська правда» з посиланням на пресконференцію Блінкена

Пряма мова держсекретаря: «Я вважаю, що нова адміністрація перебуває в такій позиції, що коли та якщо українці захочуть і вирішать (проводити переговори, – ред.) – вона може допомогти досягти гарної угоди».

Деталі: Він підкреслив, що для гарної угоди потрібно добитися припинення вогню, яке має бути стійким і довготривалим і не дати Путіну можливості перепочити, переозброїтися й повернутися до агресії.

«Будь-яке припинення вогню має включати ефективне стримування, необхідне для того, щоб він (Путін, – Ред.) не атакував знову», – сказав Блінкен.

Він зазначив, що є багато способів зробити це, і чинна адміністрація обговорювала їх із європейськими партнерами, а також ділилася з прийдешньою адміністрацією Трампа.

Держсекретар наголосив, що адміністрація Джо Байдена допомогла Україні зробити так, щоб «план Путіна стерти Україну з мапи, включити її до складу Росії, щоб реалізувати свої імперські плани» не втілився у життя. 

Він також додав, що наразі уже помітний вплив на російську економіку, і що «тягар, який наклала нинішня адміністрація на Росію, стає все важчим».

«Україна стоїть, і це найважливіше з усього», – заявив Блінкен.

Підсумовуючи, він висловив сподівання, що наступне керівництво США зможе реалізувати всі попередні досягнення на цьому напрямку та забезпечити, щоб Україна не лише вижила, але дійсно процвітала.

Передісторія:

  • Трамп раніше запевняв, що у своїх спробах врегулювати російсько-українську війну «не покине Україну».
  • Нещодавно європейські союзники України висловили обережний оптимізм щодо того, що Трамп не буде змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.
  • А Байден у своїй прощальній промові згадав Україну в контексті зовнішньополітичних досягнень і того, як він «зміцнив НАТО».