Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова ділитися з країнами Африки, серед іншого, досвідом знищення російських найманців – «вагнерівців».

Джерело: Зеленський під час 3-ї Міжнародної конференції Grain from Ukraine у суботу, передає «Інтерфакс-Україна«

Пряма мова: «Ми знаємо, хто такі «вагнерівці». Ми знаємо, як з ними боротися. Ми знаємо, як їх знищувати. Це свідчить про те, що є відповідний досвід».

Деталі: Зеленський нагадав, що військові з України були представлені в різних місіях у країнах Африканського континенту, і вона «може інвестувати з погляду контингенту» з огляду на досвід сьогоднішньої української армії.

Президент додав, що інтерес для африканських країн мають становити безпекові технології, які розроблені та використовуються сьогодні в Україні, як-от повітряні та морські дрони.

За його словами, Україна також може допомогти в боротьбі з дезінформацією і з кіберзахистом, оскільки була об’єктом тисяч кібератак, зокрема на банківську систему, зв’язок.

На думку Зеленського, у країн Африки буде багато проблем через російський вплив як на континенті, так і на ринках. З досвіду України він закликав ставити на перше місце питання безпеки та незалежності, а не вигоди від дешевших ресурсів навіть в умовах економічних проблем.

Серед інших напрямів співпраці він назвав гарантування продовольчої безпеки, освіту, видобуток корисних копалин, цифровізацію та додаток «Дія».

«Усі ці речі ми можемо запропонувати з радістю», – заявив Зеленський.

Передісторія:

  • У липні цього року армія Малі та її російські союзники зазнали втрат з боку повстанців-туарегів. Туареги з руху CSP-PSD продемонстрували фото та відео з розбитою колоною ПВК «Вагнер». Бій стався в місті Тінзауатен поблизу кордону Малі з Алжиром у четвер та п’ятницю — 25 та 26 липня. Загинули щонайменше 20 бойовиків «Вагнера», інші ж потрапили в полон.
  • Окрім десятків росіян із «ПВК Вагнера», вбитих або взятих у полон на півночі Малі, було ліквідовано пропагандиста найманців, автора каналу Grey Zone.
  • Після розгрому десятків росіян із «ПВК Вагнера» у Малі повстанці-туареги сфотографувалися з українським прапором.
  • У серпні розвідка Великої Британії проаналізувала ситуацію з групою Вагнера і її лідерами через рік після загибелі її власника Євгена Пригожина. Розвідка зазначає, що група стає все більш фрагментованою, і багато з тих, хто залишився в живих, покидають її.