Колишній міністр оборони Південної Кореї Кім Йон Хен намагався накласти на себе руки у слідчому ізоляторі на сході Сеула.
Джерело: Yonhap із посиланням на представника пенітенціарної служби
Деталі: Ексміністра оборони Південної Кореї утримують у СІЗО за звинуваченням у заколоті, пов’язаному з розслідуванням оголошення воєнного стану.
Про це під час парламентських слухань повідомив начальник СІЗО Шин Йонг-Хе.
За його словами, стан здоров’я ексміністра стабільний.
Після невдалої спроби Кім перебуває в захисній камері, і його стан здоров’я залишається стабільним, повідомив законодавцям під час парламентських слухань Шин Йонг-Хе, начальник виправного центру.
Передісторія:
- Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль 3 грудня оголосив надзвичайний воєнний стан у країні. У прямому телезверненні до нації Юн заявив, що цей захід необхідний для захисту країни від «комуністичних сил». Він не назвав конкретної загрози з боку КНДР, що володіє ядерною зброєю, і зосередився на своїх внутрішніх політичних опонентах.
- Національна асамблея Південної Кореї 4 грудня проголосувала за вимогу до президента Юн Сок Йоля скасувати надзвичайний воєнний стан. Після цього президент заявив, що воєнний стан у країні буде скасований.
- Опозиційна Демократична партія Південної Кореї планувала звинуватити президента Юн Сок Йоля у державній зраді і запустити процедуру імпічменту.
- Лідер правлячої партії Південної Кореї заявив 6 грудня, що президента Юн Сок Йоля треба негайно відсторонити від виконання обов’язків, додавши, що Юн наказав заарештувати відомих політиків під час свого воєнного стану, який пізніше був скасований.
- У зверненні 7 грудня президент Південної Кореї заявив, що «щиро шкодує» про те, що викликав занепокоєння громадськості оголошенням воєнного стану, пообіцявши при цьому більше не повторювати подібного.
- Того ж дня парламент Південної Кореї не проголосував за імпічмент президента Юн Сок Йоля, водночас лідер правлячої партії заявив, що президент таки піде у відставку.