В оборудці на 10 млн доларів при закупівлі форми для ЗСУ у 2022 році підозрюють колишніх радника з Міноборони та нардепа.
Джерело: Нацполіція, Офіс генпрокурора, співрозмовник УП в правоохоронних органах
Дослівно НПУ: «Щоб заволодіти бюджетними коштами на замовленні понад 1 000 000 комплектів одягу для українських військових за угодами, які уклали у 2022 році за завищеними цінами, колишній радник ексзаступника міністра оборони вступив у злочинну змову з нардепом II-IV скликань.
Також в оборудці фігурують син депутата та іноземець.
Отримані понад 10 млн дол. на різниці від вартості закупівлі планували розділити між усіма учасниками злочинної схеми, зокрема й експосадовцями оборонного відомства».
Деталі: За даними джерела УП, йдеться про бізнесмена Романа Баликіна, нардепа трьох скликань Ігоря Франчука та його сина Ярослава Франчука.
Організував схему іноземець — шахрай міжнародного масштабу, який неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності у Франції, Іспанії, Туреччині та Індонезії, зазначають у поліції.
Для виконання замовлення він підібрав текстильний холдинг у Туреччині та обіцяв його керівникам сприяти в отриманні великого оборонного замовлення завдяки своїм зв’язкам із впливовими українськими чиновниками та політиками.
Турецька сторона повідомила, що ціна виготовлення понад мільйона комплектів військової форми коштуватиме 25 600 000 доларів і видала шахраю довіреність на представлення своїх інтересів.
Посередник уклав з Міністерством оборони України пʼять угод за завищеними цінами на суму понад 35 мільйонів доларів від імені підконтрольної йому компанії, і тільки після цього підписав контракти на суму 25 600 000 доларів із турецьким швейним холдингом. Більш ніж 10 мільйонів доларів різниці мали «лягти» в кишені посередника, радника ексзаступника міністра Міноборони та колишнього нардепа, який лобіював укладання цих контрактів.
Шахрай надіслав турецькій стороні 10 мільйонів доларів як завдаток. Коли турки відшили форму та доставили її в Україну, посередник перестав виходити з ними на звʼязок і не віддав їм ще понад 10 мільйонів доларів за виконану роботу. Оперативники Департаменту стратегічних розслідувань та слідчі Нацполіції встановили, що у подальшому організатор афери витратив ці кошти на власний розсуд.
За наявною інформацією встановлено, що отримані кошти за злочинними схемами учасники використовували для придбання елітних автівок, нерухомості, зокрема і за кордоном.
Поліцейські провели 38 санкціонованих обшуків за місцями проживання й роботи причетних до злочинної схеми громадян України, за результатами яких було вилучено документи, автівки, мобільні телефони й компʼютерну техніку, що містять докази скоєних злочинів.
Слідчі Нацполіції запевняють, що зібрали достатньо доказів, аби оголосити раднику ексзаступника міністра оборони, колишньому нардепу та його сину про підозру за шахрайство в особливо великих розмірах, вчиненому групою осіб.
Вирішується питання про накладення арешту на майно фігурантів та обрання підозрюваним запобіжних заходів.
У другій половині дня в столиці піде дощ.
Дізнайтеся, що цього дня чекає саме на вас.
У СЗЧ може перебувати щонайменше 100 тисяч людей.
Цей птах мешкає абсолютно на всіх континентах, крім Антарктиди.
Чиновники вважають, що Трамп не збирається відмовлятися від військової підтримки України.
Словацький прем'єр Роберт Фіцо розширив спектр своїх погроз на адресу України у зв'язку з припиненням…