Четверг, 03 декабря 2020 21:46

Рада прийняла закон про внутрішній водний транспорт

Верховна Рада на засіданні 3 грудня прийняла в цілому законопроєкт №1182-1-д “Про внутрішній водний транспорт”, який, зокрема, передбачає лібералізацію ринку та створення Держфонду розвитку внутрішніх водних шляхів.

Об этом сообщает База компромата

Відповідне рішення підтримали 276 нардепів.

“Тепер ми зможемо відродити найбільш дешевий та екологічний спосіб доставки вантажів – річкові перевезення та створити ефективну річкову логістику. Ми врахували пропозиції бізнесу та спільно доопрацювали цей законопроєкт під час його підготовки до другого читання”, – прокоментував прийняття закону міністр інфраструктури Владислав Криклій.

За його словами, новий закон дозволить збільшити вантажопотік до 30 млн тонн на рік із економічним ефектом для держави до 13-16 млрд грн щороку та покращити конкуренцію на ринку, збільшити інвестиції завдяки рівним умовам і прозорим правилам, створити нові робочі місця для людей.

“Перехід частини вантажу з автошляхів на річку допоможе значно розвантажити дороги і зменшити витрати на їх ремонт. Для прикладу, 1 млн тонн вантажів, перевезених річкою і перенаправлених з наземного транспорту, зменшує витрати на ремонт доріг на 1 млрд грн протягом 4 років”, – додав міністр.

Також, за його словами, передбачене створення Держфонду розвитку внутрішніх водних шляхів для забезпечення належного технічного стану судноплавних шлюзів на Дніпрі, понад 75% з яких зараз зношені.

Крім цього, як зазначив Криклій, новий закон дозволить:

– забезпечити розвиток пасажирських річкових перевезень, у тому числі міжнародних;
– стимулювати суднобудування та відновлення українських підприємств;
– лібералізувати ринок, допустивши судна під іноземним прапором, та стимулювати міжнародну торгівлю;
– провести дерегуляцію галузі шляхом запровадження безкоштовного проходження шлюзів та часткового звільнення суден внутрішнього плавання від зборів у морських портах.

траспорт

Джерело статті: “https://factor-news.info/rada-pryjnyala-zakon-pro-vnutrishnij-vodnyj-transport/”

Новости