Угода про виділення американських активів TikTok була призупинена після того, як Китай заявив, що не схвалить її після тарифів, запроваджених президентом США Дональдом Трампом на цьому тижні.

Джерело: The Associated Press, Reuters із посиланням на джерела

У п’ятницю Трамп продовжив термін для ByteDance на 75 днів для продажу активів TikTok американським інвесторам. Якщо угода не буде укладена, застосунок може бути заборонений у США.

Угода передбачала виділення американського підрозділу TikTok в окрему компанію з американськими інвесторами як мажоритарними акціонерами, водночас ByteDance залишалася б власником менше ніж 20%.

Представники ByteDance зателефонували до Білого дому, щоб повідомити, що Китай не схвалить угоду, поки не будуть проведені переговори про торгівлю і тарифи, зазначають джерела.

Трамп пояснив своє рішення в соціальних мережах: «Моя Адміністрація досягла величезного прогресу в угоді щодо TikTok. Угода потребує подальшої роботи, щоб забезпечити підписання всіх необхідних схвалень, тому я підписую указ про продовження терміну ще на 75 днів. Сподіваємося на співпрацю з Китаєм для укладення угоди».

Китай, своєю чергою, не взяв на себе публічних зобов’язань щодо дозволу на продаж і висловив невдоволення діями США, зазначивши, що тарифи суперечать принципам ринкової економіки.

Представник ByteDance підтвердив у своїй заяві, що компанія обговорювала «потенційне рішення» з урядом США, але зазначив, що «угода не була укладена».

«Існують ключові питання, які необхідно вирішити, – сказав представник компанії. – Будь-яка угода підлягає затвердженню відповідно до китайського законодавства».

Що передувало: Трамп заявляв, що угода про продаж TikTok має бути укладена до кінця дня у суботу, 5 квітня.

Передісторія:

  • В середині січня доступ до TikTok у США мали закрити з міркувань нацбезпеки і процес вже розпочинався, проте Трамп з поверненням до Білого дому відтермінував заборону ще на 75 днів.
  • За рішенням, ухваленим за колишньої адміністрації Джо Байдена, платформі необхідно знайти зареєстрованого у США покупця, щоб уникнути заборони. 
  • У ЗМІ потрапляла інформація, що таким покупцем міг би стати Ілон Маск та що у Китаї розглядали це як допустиму поступку. У керівництві платформи, втім, називали ці чутки безпідставними. 
  • Втім, американський мільярдер Ілон Маск заявив, що не зацікавлений у придбанні платформи TikTok.