Categories: Новости

Кліматичний саміт схвалив фінансування на $300 млрд країнам, що розвиваються

Країни-учасниці Кліматичного саміту ООН COP-29 погодили нову колективну угоду щодо кліматичного фінансування у розмірі 300 мільярдів доларів на рік, цю суму називають вкрай недостатньою.

Джерело: CNN

Деталі: У публікації зазначається, що під час саміту COP29 у Баку, Азербайджан, в суботу багаті країни зобов’язалися надавати бідним країнам 300 мільярдів доларів щорічно до 2035 року, щоб допомогти їм впоратися з дедалі катастрофічнішими наслідками кліматичної кризи – цифра, яку багато країн, що розвиваються, критикували як вкрай недостатню.

Угода була досягнута після більш ніж двох тижнів складних переговорів і суперечок.

CNN пише, що виникали побоювання, що переговори зірвуться, оскільки групи, що представляли вразливі малі острівні держави і найменш розвинені країни, покинули переговори в суботу.

Але о 2:40 ночі за місцевим часом у неділю, більш ніж через 30 годин після дедлайну, угода була досягнута між майже 200 країнами.

300 мільярдів доларів підуть вразливим, біднішим країнам, щоб допомогти їм впоратися з дедалі більш руйнівними екстремальними погодними умовами і перевести свою економіку на екологічно чисту енергію.

Обіцяна сума, однак, не дотягує до 1,3 трильйона доларів, які, за оцінками економістів, необхідні для того, щоб допомогти країнам, що розвиваються, впоратися з кліматичною кризою, і це викликало шалену реакцію багатьох країн, що розвиваються.

Саміт COP29 значну увагу приділив фінансам – життєво важливому кліматичному питанню, але одному з найгостріших у політичному плані.

Багаті країни, які в переважній більшості несуть відповідальність за історичну зміну клімату, домовилися у 2009 році надавати країнам, що розвиваються, 100 мільярдів доларів на рік до 2020 року. Це зобов’язання, яке вже вважалося вкрай недостатнім, було виконане лише у 2022 році, на два роки пізніше встановленого терміну.

Завдання в Баку полягало в тому, щоб досягти нової цифри.

Нова угода, узгоджена в суботу, вимагає від багатих країн, включаючи США і європейські держави, надавати по 300 мільярдів доларів щороку до 2035 року, що складається з державного і приватного фінансування.

Хоча в угоді також йдеться про ширші амбіції щодо збільшення суми до 1,3 трильйона доларів, країни, що розвиваються, хотіли б, аби багаті країни взяли на себе набагато більшу частку цієї суми, і щоб гроші надходили переважно у формі грантів, а не кредитів, які, як вони побоюються, ще більше занурять їх у борги.

«Велика сімка» закликала виділити країнам, що розвиваються, до виділення 500 мільярдів доларів. Але багатші країни відкинули вищі цифри як нереалістичні за нинішніх економічних обставин.

superadmin

Recent Posts

Екстрасенс пояснила, чи можна розповідати свої сни і що робити, якщо наснився кошмар

Для того щоб уберегти себе від неприємностей, важливо знати деякі правила.

35 минут ago

Сьогодні — День ангела Катерини 2024: красиві привітання та картинки

24 листопада за новим стилем відзначаються іменини Катерини - привітайте знайомих Кать.

35 минут ago

Україна втратила майже половину території в Курській області, — Reuters

Також повідомляється, що найбільшу загрозу зараз становить ситуація в районі Курахового, оскільки окупанти там просуваються…

35 минут ago

Протидія дронам і комплексу національної меншовартості

"Україна вийшла в топ-5 світових виробників зброї і отримала повні гарантії безпеки від США". Звучить фантастично?…

35 минут ago

Росія з ночі атакує Україну безпілотниками

У ніч проти 24 листопада російська армія запустила безпілотники по регіонах України. Джерело: Повітряні сили…

35 минут ago