Під час неформального саміту лідерів Європейського Союзу, який відбудеться у понеділок, 3 лютого, у Брюсселі, можуть бути обговорені заяви нового президента США Дональда Трампа щодо Гренландії, а також питання воєнної допомоги Україні у нових геополітичних умовах.
Про це кореспондентові «Європейської правди» повідомив високопосадовець ЄС на умовах анонімності.
Зустріч лідерів ЄС, яка відбудеться 3 лютого у форматі «неформального виїзного саміту з питань безпеки» (новий формат зустрічей, запропонований президентом Європейської ради Антоніу Коштою) може обговорити заяви Трампа щодо Гренландії й війну в Україні, та їхній вплив на безпеку Євросоюзу.
«Гренландії та України немає у вигляді окремих питань у порядку денному, але вони скоріш за все будуть обговорюватися. Щодо дискусії з питань Гренландії, ініціатива має виходити від прем’єр-міністерки Данії. Обговорення України також дуже ймовірне, враховуючи ту велику воєнну підтримку, яку надає їй ЄС», – наголосив співрозмовник «Європейської правди».
Він додав, що оскільки на саміт запрошений прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер, то дискусія про Україну виникне у контексті координації планів військової підтримки з боку держав ЄС та Великобританії.
Європейська рада вже офіційно повідомила, що зустріч зі Стармером запланована під час вечері за участі усіх 27 лідерів держав Європейського Союзу.
Також лідери ЄС планують в рамках саміту обмінятися думками з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте.
Розмова з Рютте відбудеться під час робочого ланчу і буде присвячена стосункам НАТО з державами Євросоюзу (не всі з яких є членами Альянсу).
Зранку 3 лютого лідери ЄС поспілкуються з президенткою Європейського парламенту Робертою Мецолою, а потім у закритому режимі проведуть дискусію щодо стосунків ЄС з новою адміністрацією Сполучених Штатів.
Нагадаємо, що глава Євроради Антоніу Кошта надіслав лідерам держав-членів ЄС запрошення на неформальний саміт 3 лютого, що буде присвячений темі європейської оборони.
Про дискусії, які точаться навколо майбутнього Гренландії в контексті заяв президента США читайте у матеріалі Непристойна пропозиція Трампа, або Чому Данія має зберегти контроль над Гренландією.
Французький журнал поширив досить сумнівний, але гучний "інсайд".
Подружжя влаштувало гендер-паті.
За словами Анналени Бербок, американці можуть втратити набагато більше, якщо не будуть підтримувати ліберальні демократії…
З'ясувалося, що "сльози" виявилися кров'ю жінки, яка водила до статуї натовпи паломників та розповідала про…
Було проведено свіже опитування, яке торкнулося і прихильників Республіканської, і Демократичної партій.