Сенатор США Марко Рубіо, обраний Дональдом Трампом на посаду державного секретаря, під час слухань у Сенаті заявив, що для того, аби російсько-українська війна закінчилася, обидві країни повинні піти на поступки.
Джерело: «Європейська правда«
Деталі: У середу 15 січня говорячи про перспективу завершення війни, Рубіо сказав, що «це буде нелегка справа».
«Важливо залишатись реалістами: будуть необхідні поступки – і з боку Російської Федерації, і з боку українців… Важливо, щоб з обох сторін був деякий баланс», – сказав він.
Рубіо вважає, що Україна не зможе вигнати російські війська зі своєї території, водночас стверджуючи, що сили Путіна не здатні захопити всю територію України.
«Росія у жодному разі не зможе захопити всю Україну. Українці – надто сміливі, вони борються занадто сильно, країна – занадто велика. Цього не станеться. Але також нереалістично вірити у те, що якимось чином країна розміром з Україну… зможе відкинути цих людей (російські війська) туди, де вони перебували напередодні вторгнення», – сказав Рубіо, додавши, що він погоджується з думкою про те, що «в України закінчуються не гроші, а українці».
За його словами, обидві сторони мають важелі впливу, які вони могли б використати для посилення своїх позицій на можливих майбутніх мирних переговорах.
Він також заявив, що метою лідера Росії Володимира Путіна може бути «нав’язувати нейтралітет» Україні, відновити сили і повернутись за 4-5 років – а це «не той розвиток подій, якому б надав перевагу будь-хто з нас».
Рубіо розкритикував чинну адміністрацію США за її ставлення до конфлікту, зокрема, що за Байдена у Сполучених Штатів не було чіткої стратегії щодо війни.
Сенатор стверджує, що наступна адміністрація США прагнутиме до «сміливої дипломатії» з метою припинення війни Росії в Україні.
«Ця війна повинна закінчитися… Це не буде легкою справою, але це вимагатиме сміливої дипломатії», – наголосив Рубіо.
Що передувало: Піт Гегсет, номінований Дональдом Трампом на посаду міністра оборони США, заявив, що майбутня адміністрація розуміє природу повномасштабної війни в Україні та виступає за її якнайшвидше завершення.
Чинний глава Пентагону Ллойд Остін та держсекретар США Ентоні Блінкен у спільній колонці для видання The New York Times пояснили небезпеку скорочення військової допомоги Україні та передчасного припинення вогню.
Фахівцям довелося піти на певні ризики та суттєво скоротити терміни розробки нової системи.
На думку аналітиків, якщо безпекові проблеми України не будуть задовільно вирішені, навряд чи буде взагалі…
Новий санкційний пакет за своїм масштабом схожий на удар по російському нафтовому експорту минулого тижня,…
Карлос ФузіямаОрганізатор криптопіраміди, фігурант розслідувань у Бразилії та Японії Карлос Фузіяма, якому було заборонено в'їзд…
Французькі спецпризначенці відпрацювали використання безпілотників та систем РЕБ, але не всі учасники тренувань залишилися задоволені.
Львівський технічний кластер об'єднує понад 65 компаній, що займаються розробками в технологічних сферах. Чому важливо…