Пятница, 12 апреля 2024 12:50

Петиція про заборону на дзвінки для полонених росіян набрала необхідну кількість голосів

Петиція із закликом призупинити надання російським військовополоненим права на телефонний зв’язок набрала необхідні для розгляду 25 тисяч підписів. Документ оприлюднено на сайті Кабінету міністрів України.

Авторка петиції Інна Турова стверджує, що родичі українських полонених захисників, які зараз розкидані по російських в’язницях, не отримують жодної інформації про стан здоров’я чи місце перебування бійців, а також не можуть почути їхні голоси, аби впевнитися, що полонені справді живі.

Натомість за її словами, росіяни, які захоплені в полон, вже давно написали й зателефонували своїм рідним.

“І рідні наших ворогів живуть спокійно, знаючи про забезпечену долю тих, хто приходив нас вбивати. Вони знають, що Україна урядовим документом закріпила право російських військовополонених на телефонні розмови, хоча це зовсім не передбачено Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими 1949 року, яка гарантує лише листування”, — зазначає Турова.

Авторка петиції вважає, що ставлення до полонених противників “має мати розумні межі”. Тому вона просить владу призупинити надання полоненим росіянам права на телефонний зв’язок доти, доки РФ також не забезпечить можливість українським захисникам регулярно користуватися телефонним зв’язком.

“Подальша можливість у полонених ворогів зв’язатися з рідними має залежати від політики Росії, яка ведеться стосовно наших захисників”, — йдеться у документі.
Новости