Російська влада запустила онлайн-курс для вчителів, спрямований на формування у вивезених з України дітей, «традиційної російської ідентичності»

Джерело: російське видання «Вёрстка«

Деталі: За інформацією видання, програма курсу включає дев’ять тематичних блоків, з яких понад п’ять годин присвячено «неонацизму» в Україні. Вчителів також навчатимуть «виявляти опозиційно налаштованих дітей» і тих, кого, на їхню думку, могли «завербувати» іноземні спецслужби.

В описі курсу зазначено, що вчителі повинні «закласти у свідомість дітей готовність жити в умовах гібридної війни Заходу з Росією», але робити це без «прямолінійного підходу», а за допомогою «м’якого впливу, щоб людина почала сприймати вашу точку зору як свою власну».

Дослівно: «Окремий блок курсу присвячений роботі з дітьми українських біженців і з дітьми, які навчаються в школах на «історичних територіях Росії» (окупованих містах України – ред.). Лектор Олексій Лаврентьєв, голова «Руху Перших» у Херсонській області, пропонує не тільки надати їм психологічну допомогу, а й «наново формувати їхню ідентичність, а скоріше навіть повернути їм традиційну російську ідентичність». 

Деталі: Видання зазначає, що програму перевиховання розробило Міністерство просвіти Росії. В одному з методичних посібників для шкільних учителів ідеться про те, що діти з України мають отримати «соціально значущі навички», які є в російських дітей. 

Причину переселення з України пропонується пояснювати «ускладненням геополітичних обставин». За час навчання в школі у дитини має сформуватися «російська ідентичність», йдеться в матеріалах курсу.

Передісторія:

  • На початку березня ЗМІ повідомляли, що російська влада розробила цілу систему «перевиховання» викрадених з України дітей. В документах йдеться про те, що перед російськими вчителями стоїть завдання «переорієнтації та становлення російської ідентичності підростаючого покоління Донецької та Луганської народних республік, Запорізької та Херсонської областей».
  • Російським педагогам рекомендується говорити депортованим дітям, що їх батьки – померли, навіть якщо немає конкретних даних про це.