Росія продовжує масштабувати виробництво дронів «Шахед» напередодні зимової кампанії проти України 2024-2025 років, попри санкції та технічні обмеження.
Джерело: ISW
Дослівно: Аналітики інституту вивчення війни із посиланням на українську розвідку у своєму звіті пишуть, що російський завод у спеціальній економічній зоні «Алабуга» в Республіці Татарстан, виготовив 5760 дронів «Шахед» у період з січня по вересень 2024 року. Це вдвічі більше, ніж було випущено у 2023 році. Згідно з витоком документів, підприємство вже уклало угоду на виробництво 6000 дронів до вересня 2025 року.
Також повідомляється, що Росія активно розробляє низькотехнологічні дрони-приманки схожі на «Шахед», які використовуються для подолання систем ППО України. Планується виготовити до 10 тисяч таких приманок до кінця 2024 року, що майже вдвічі перевищує кількість ударних дронів.
У звіті зазначається, що росіяни побудували два нові цехи на заводі в Алабузі та встановила захисні сітки від дронів над будівлями. Для покращення логістики росіяни створили залізничну станцію з прямим сполученням між Росією та Китаєм, через яку постачаються необхідні компоненти для виробництва безпілотників.
Дослівно: «Російська армія, ймовірно, продовжуватиме адаптовувати свої ударні стратегії, щоб завдати шкоди критичній інфраструктурі України, водночас намагаючись нарощувати виробництво дронів «Шахед». Підписання угоди про стратегічне партнерство між Росією та Іраном у січні 2025 року може сприяти цьому процесу».
Деталі: Аналітики у своєму звіті пишуть, що Росія стикається з обмеженнями у забезпеченні заводів якісними компонентами через західні санкції. Росіяни змушені використовувати низькоякісні двигуни китайського виробництва. Водночас українські сили, завдяки інноваціям у радіоелектронній боротьбі, ефективно протидіють ударам «Шахедів».
Ключові висновки:
- Росія продовжує нарощувати внутрішні потужності з виробництва іранських безпілотників Shahed напередодні запланованої кампанії ударів по Україні взимку 2024–2025 років. Водночас країна досі стикається з обмеженнями у виробництві та використанні цих дронів, які, ймовірно, залишаться актуальними у 2025 році.
- Північнокорейські війська зазнають значних втрат, зокрема, нещодавно підтверджено першого полоненого північнокорейського солдата в Курській області.
- Українські війська завдали удару системою HIMARS по російському штабу на тимчасово окупованій території Запорізькій області. Як повідомляється, загинули три російські офіцери. Цей попереджувальний удар стався аби завадити можливому відновленню російських наступальних операцій на заході Запорізької області.
- Російське Федеральне агентство повітряного транспорту (Росавіація) звинуватило погодні умови та дії пілота в катастрофі літака Embraer 190 Азербайджанських авіаліній в Актау (Казахстан) 25 грудня. Однак джерело в російських правоохоронних органах, пов’язане з Росавіацією, стверджує, що агентство намагалося приховати зловживання російськими системами ППО, оприлюднивши нібито розшифровку переговорів між екіпажем і диспетчером у Грозному.
- Фінська влада заарештувала російський нафтовий танкер Eagle S через підозру у причетності до пошкодження підводних енергетичних і телекомунікаційних кабелів у Балтійському морі. Водночас наголошується, що поки рано стверджувати, що Росія причетна до пошкоджень.
- Правитель Росії Володимир Путін призначив секретаря Ради безпеки РФ Сергія Шойгу головою новоствореної Науково-експертної ради при Раді безпеки РФ.
- ЗСУ повернули позиції під Сіверськом, тоді як російські війська просунулися в районах Торецька, Великої Новосілки, Покровська та Курахівського напрямку.
- Російські регіони збільшують розмір премій за службу в армії, щоб стимулювати призов на військову службу.