Канцлер Німеччини Олаф Шольц навів аргументи на захист своєї телефонної розмови з правителем Росії Володимиром Путіним після критики з боку України та опозиції.
Джерело: Шольц у неділю перед від’їздом на саміт G20 в Ріо-де-Жанейро, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на ntv та Укрінформ
Деталі: За словами Шольца, під час дзвінка було важливо дати зрозуміти Путіну, «що він не може розраховувати на те, що підтримка України з боку Німеччини, Європи та багатьох інших країн світу зменшиться».
Він однак визнав, що позиція Путіна щодо війни не змінилася.
Шольц навів ще один аргумент на захист свого дзвінка в Москву: він вважає поганою ідею, якби відбулась розмова між обраним президентом США та очільником Кремля і не було розмови між Путіним і главою уряду важливої європейської держави.
Пряма мова: «Ми не повинні мати ілюзій і бути наївними. Росія і її президент розпочали цю війну, … вони готові ризикувати ресурсами, у тому числі своїми людьми, для здійснення плану загарбати Україну, відібрати в неї суверенітет і демократію. Ми не можемо цього дозволити і не дозволимо. Тому важливо дати сьогодні зрозуміти, що ми не припинимо нашу підтримку. З боку Росії було би ілюзією думати, що Україна в майбутньому не зможе розраховувати на нашу підтримку…
Жодне рішення не буде прийнято за спиною України».
Що передувало: Вдень 15 листопада стало відомо, що Шольц вперше за два роки поговорив з очільником Кремля. Тоді президент Володимир Зеленський назвав цей дзвінок «скринькою Пандори«. В той же час прем’єр Канади Джастін Трюдо підтримав Шольца.
Депутат від головної опозиційної сили ХДС/ХСС Юрген Гардт вважає, що Путін розцінить цей крок Шольца, «як прояв слабкості, а не сили».
Водночас, генеральний секретар Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) Маттіас Мірш виступив на захист такого рішення канцлера.
У питанні ракет середньої дальності, до яких відносяться типу Tomahawk, Україна може сподіватися не лише…
За словами експерта, цю рибу можна вживати у різних варіаціях.
Трамп напевно захоче уникнути принизливого звання людини, яка втратила Україну, поступившись у переговорах Путіну, ідеться…
Увечері 28 листопада російська армія запустила ударні безпілотники на територію України, у Києві працювала протиповітряна…
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі також зʼявилася на мітингу.
Коли ви проходите співбесіду, варто дотримуватися певних правил.