Вторник, 14 мая 2024 20:20

Теща голови Київського райсуду Одеси безпідставно набула велику кількість майна – Громадська рада доброчесності

Теща голова Київського райсуду Одеси Сергія Чванкіна, котрий проігнорував засідання ВККСУ щодо свого професійного оцінювання, безпідставно набула велику кількість майна. Про це редакція 368.media дізналася зі звіту Громадської ради доброчесності.

Члени ГРД встановили, що Чванкін одружився із Неллі Голубєвою у вересні 2000 року. У 2003 та 2011 роках у шлюбі народилися доньки. Одночасно у 2002 році суддя та його дружина закінчили Одеську національну юридичну академію та здобули кваліфікацію магістр права.

Відповідно до даних суддівського досьє з червня 2002 року до грудня 2008 року суддя працював помічником прокурора (зі строком стажування до 1 року як молодий спеціаліст за направленням на роботу) та старшим помічником прокурора Київського району Одеси. Надалі був призначений суддею (яким чином ми розповідали у матеріалі нижче).

В Одесі голова райсуду «монополізував» автоматичну систему розподілу справ
Дружина судді з червня до жовтня 2002 року працювала інспектором відділу правового забезпечення ДПІ у Жовтневому районі Одеси, а надалі звільнилася у зв’язку з вступом на денне відділення аспірантури ОНЮА. Із жовтня 2005 року дружина судді працює в ОНЮА: спочатку як асистент катедри цивільного права, а з вересня 2006 року по вересень 2010 року – доцентом. Тобто ні суддя, ні його дружина значних коштів не декларували, тому що не мали де їх легально заробити. Натомість, перелік майна Чванкіна та його родини вражає. Давайте розглянемо це детальніше.

Перше надбання
Вже на другому курсі навчання Чванкін у 1999 році придбав квартиру площею 45 кв.м по вулиці Ак. Філатова за 5 хвилин пішого ходу від Київського районного суду. Громадська рада доброчесності зазначає, що лише у 2013 році судовим рішенням було визнано дійсним договір купівлі-продажу на зазначену нерухомість.

Надалі дружина чинного судді Неллі Голубєва у 2007 році придбала квартиру, площею 80.2 кв.м та машиномісце загальною вартістю 66,6 тис. гривень. Нерухомість знаходиться через перехрестя від Парку Перемоги, за п’ять хвилин пішим ходом від Одеської юридичної академії. Відповідно до офіційного курсу НБУ сума, сплачена за квартиру та паркомісце, відповідає 13,2 тис. доларів, що є достатньо невеликою сумою, зважаючи на те, що квартири у цьому будинку вважаються достатньо дорогими.

В Одесі дружина голови райсуду під час війни придбала квартиру
У своїх поясненнях члену ВККС Тарасу Лукашу від 18 вересня 2018 року суддя письмово пояснив, що квартира була придбана за грошові кошти, отримані від продажу 22 серпня 2001 року двокімнатної квартири у місті Миколаєві, яка була приватизована саме Сергієм Чванкіним, а також за спільні накопичені кошти подружжя. Суддя долучив до пояснення копію договору купівлі-продажу квартири в Миколаєві від 2001 року, де його вартістю зазначено «1700 (одна тисяча сімсот гривень)». Відповідно до офіційного курсу НБУ зазначена сума відповідає 318 доларам!

Суддя, його дружина та дочка відповідно до декларації судді за 2023 рік користується зазначеною квартирою як зареєстрованим місцем проживання, а його дружина використовує цю квартиру також як місце реєстрації ФОП, місце ведення адвокатської діяльності чи для реєстрації торговельної марки. У своїх письмових поясненнях суддя також зазначив, що квартира та паркомісце були придбані до того, як він був призначений на посаду судді. Громадська рада доброчесності акцентує увагу на тому, що у той час він був старшим помічником прокурора Київського району міста Одеси. Отже, зазначена інформація може свідчити про доброчесність судді та має бути врахована під час кваліфікаційного оцінювання.

З родини робітників
Окремо ГРД зазначає, що в автобіографії суддя Чванкін зазначив, що народився в сім’ї робітників, зокрема у досьє судді наявна інформація, що його мати працювала маляркою на миколаївському заводі «Океан». До того ж тесть та теща судді згідно з анкетою судді від 15 березня 2018 є пенсіонерами, а «попереднім місцем роботи» він зазначив – «приватний підприємець» та «вчителька Овідіопольської загальноосвітньої школи».

Відповідно до декларації судді з 2017 року проживає в будинку, площею 336,6 кв.м. Будинок розташований на земельній ділянці, площею 690 кв.м. Зазначену нерухомість за 4 та 5 місяців відповідно до початку проживання сім’ї судді, а саме із 25 квітня та 25 березня 2017 року, придбала мати дружини судді Олена Голубєва. Вартість нерухомості сукупно офіційно коштувала жінці 1,83 млн гривень (68,5 тис. доларів).

Натомість теща судді є пенсіонеркою та була вчителькою Овідіопольської загальноосвітньої школи, а також відповідно до відомостей з ДРФО із 1998 до 2014 року тещі судді було нараховано дохід на загальну суму 697 тис. гривень, а з 2014 року до моменту придбання зазначеної нерухомості оподатковувані доходи їй взагалі не нараховувалися.

При цьому, у 2013 року вона придбала будинок та дві земельні ділянки у Вінницькій області за 50 тис. гривень. Також вона придбала майнові права на апартаменти у будинку бізнес-класу від Kadorr Group в центрі Києва та відповідно до договору мала до 20 травня 2017 року сплатити 16,37 тис. доларів.

Нагадаємо, що Чванкін знаходиться під протекцією забудовника Аднана Ківана, тож нерухомість його продали за зниженою ціною.

Окремо ГРД зазначає, що своїй дружині не міг фінансово допомогти тесть судді, оскільки йому із 1998 до 2013 року (відтоді й до 2020 року доходи не нараховувалися) нараховано 20 тис. гривень доходів. У  поясненнях члену ВККС Тарасу Лукашу від 18 вересня 2018 року суддя зазначав, що вказану нерухомість його тесть та теща придбали коштом накопичених грошових коштів, зокрема 641 тис. гривень (127 тис. доларів) від продажу квартири у квітні 2007 році. Чванкін заявив, що родичі займалися агробізнесом. Проте суддя не надав жодних підтверджувальних документів цим твердженням, а також у тестя та тещі судді офіційно відсутня не лише сільськогосподарська техніка, але й будь-які транспортні засоби для того, щоби не лише вирощувати сільськогосподарську продукцію, але й реалізовувати її хоча б для власного фінансового забезпечення проживання, оскільки в ДРФО відсутня інформація про їхні доходи із 2014 по 2019 рік.

Теща судді Олена Голубєва та тесть Юрій Голубєв з 2013 по 2019 роки набули велику кількість майна.З загальна сума вартості майна, яке перебувало у тестя і тещі судді становить приблизно 5 млн гривень, не враховуючи вартість нерухомості, а саме приміщення [друге приміщення по вул. Жилянська] у Києві і приміщення в Одесі, оскільки суддя не надав договори купівлі-продажу.

Натомість зараз Чванкін уникає проходження оцінювання у ВККСУ та хоче затягнути засідання на 8 тижнів. Саме таку заяву він надіслав до комісії 13 травня. Редакція 368.media   звертається до ВРП, НАЗК та НАБУ з метою перевірки матеріального становища судді.
Новости