На фоні розмов про можливі майбутні вибори українські партії почали проводити «оглядини» партактиву і ревізію осередків, а партія влади подумує про ребрендинг і оновлення списків.
Джерело: стаття «Української правди» «Вибирай-те! Ребрендинг «Слуги», вагання Зеленського, Тимошенко і спонсори»
Деталі: За словами партійців Зеленського, у партії влади наразі, ймовірно, найважча позиція серед інших майбутніх учасників виборів.
«Якщо чесно, то у нас як партії влади, мабуть, найважча позиція. Залужному ясно, що робити, всім іншим ясно, куди рухатись – або вибирай сторону, або якусь свою нішу. А що робити нам? Поки не відомо взагалі», – сказав однин з чільних представників «Слуги народу».
В Офісі президента певний вихід із ситуації бачать у ребрендингу своєї партії та оновленні списків.
За даними УП, перепаковувати бренд «Слуги народу» в «Команду Зеленського», як зараз попередньо охрестили майбутній проєкт, доведеться, найімовірніше, все тому ж Михайлу Федорову з Мінцифри.
Однак не всі вірять в успіх ребрендингу.
«Ви згадайте всю історію до цього. Ніколи ребрендинги не приводили до перемоги. Люди ж і так розуміють, що воно за «нова» партія і які в ній люди. Тому навряд чи це дасть якийсь стрибок», – сказав співрозмовник УП з керівництва «СН».
Представники партії влади вважають, що всіх нинішніх керівників «Слуги», типу Давида Арахамії, попросять на вихід.
«Мабуть, додадуть якихось урядовців активних, когось із Офісу, когось із фронту і ЗСУ. А весь негатив заберуть з собою нинішні «лідери» фракції», – вважає «слуга», якому теж може випасти саме така доля.
Певним чином активізувалися й інші політичні сили – в останні тижні вони почали проводити «оглядини» партактиву чи ревізію осередків.
За словами одного з чільних представників президентської партії, опозиція хоче виборів і вже шукає шляхи, як схилити виборців на свою сторону.
«Так вони шукають якісь гроші від спонсорів, вони можуть мотивувати людей, тримати всіх в тонусі, казати, що от скоро вибори і всім треба зібратись. Особливо активна Тимошенко, у неї і гроші шукаються, і місця для спонсорів і так далі», – сказав представник «СН».
За даними журналістів, активність Тимошенко і справді вже важко заховати, адже вона за останні тижні великій кількості людей пропонувала «спільний похід» на вибори і місця у списках, просила про підтримку чи пропонувала послуги своїх осередків і членів дільниць.
У політичної партії Петра Порошенка дещо інша ситуація. За рахунок системної роботи на свою нішу та концентрації власного медіаресурсу колишній президент впевнено тримає рейтинг партії в районі плюс-мінус 10%.
«Це настільки автономний харизматичний культ, що його майже не зачіпає навіть вибухоподібний ріст рейтингу Залужного.
Щоправда, Порошенку довелося змиритися з тим, що його президентські амбіції в осяжному майбутньому навряд чи будуть реалізовані. Хоча шанс на активну роль у майбутній коаліціаді може послужити назавжди п’ятому президенту певною компенсацією за це», – йдеться у статті.
Зі старих проєктів інтригуючою залишається доля чергової реінкарнації «Партії регіонів» у проєкті Фірташа – Льовочкіна – Бойка.
«Як він буде називатись і хто буде у першій двадцятці, зараз не так важливо. За замірами соціологів, після трьох років повномасштабної війни нова-ПР досі може розгорнути діяльність на електоральному полі об’ємом у 20–30%. Мова про тих, хто «против войны и сноса памятников Пушкину»», – йдеться у статті.
Зазначається, що на підготовку до виборів в Україні після скасування воєнного стану та змін в законодавство потрібно буде від 4 до 6 місяців.