Categories: Новости

У Польщі пропонують карати за заперечення «злочинів українських формувань» на Волині

У Польщі опозиційна партія «Право і справедливість» внесла до Сейму законопроєкт, який має на меті полегшити кримінальне переслідування за заперечення злочинів проти поляків на Волині.

Джерело: «Європейська правда» з посиланням на портал Niezalezna.pl

Деталі: Депутати «Права і справедливості» внесли до Сейму проєкт закону про внесення змін до Закону про Інститут національної пам’яті – Комісію з переслідування злочинів проти польського народу та Кримінального кодексу.

Проєкт пропонує уточнити перелік злочинів, які розслідує Інститут національної пам’яті – Комісія з переслідування злочинів проти польського народу.

У відповідне законодавство хочуть додати фразу «злочини членів і колабораціоністів Організації українських націоналістів фракції Бандери (ОУН-Б) та Української повстанської армії (УПА), а також інших українських формувань, які співпрацювали з німецьким Третім рейхом».

Закон також визначить конкретні організації, які стояли за Волинською трагедією.

«Метою пропонованої поправки є запобігання поширенню брехні про злочини геноциду на Волині… а також припинення героїзації ідеології Організації українських націоналістів бандерівської фракції (ОУН-Б) та Української повстанської армії (УПА)»,– йдеться в обґрунтуванні.

На думку авторів проєкту, одразу після Другої світової війни «почалося створення неправдивої інтерпретації подій, знищення і фальсифікація доказів, заперечення, приховування і замовчування злочинів, а також висування виправдань для них».

«Сьогоднішня Україна продовжує проводити історичну політику, яка заперечує факт і, зокрема, масштаби геноциду, вчиненого ОУН-Б та Українською повстанською армією.

У Польщі її дотримуються як представники найвищої української влади, так і окремі громадяни України або громадяни Польщі українського походження, які іноді публічно виступають у Польщі з промовами та співають пісні, прославляючи злочинців ОУН(Б) та Української повстанської армії, зокрема Степана Бандеру», – стверджують автори ініціативи, пригадуючи заяви тодішнього глави МЗС України Дмитра Кулеби, які викликали обурення в Польщі.

За їх словами, це тим більш кричуще, якщо врахувати, що з 24 лютого 2022 року Польща і поляки надали і надають Україні та українцям величезну військову, матеріальну та гуманітарну допомогу на кілька десятків мільярдів злотих.

Тема подій на Волині 1943-1945 років залишається каменем спотикання у двосторонніх відносинах. Та наприкінці листопада міністри закордонних справ Польщі та України Радослав Сікорський та Андрій Сибіга ухвалили спільну заяву щодо питання ексгумацій жертв Волинської трагедії.

superadmin

Recent Posts

Війна в Україні може загостритися, — Трамп

За словами республіканця, ситуація може стати набагато гіршою.

12 минут ago

Найкращий спосіб розморозити скло в машині, на думку колишнього інженера NASA

Якщо у вашому авто є роширені функції з управління кліматом в салоні, вам може підійти…

12 минут ago

У Мінекономіки хочуть дозволити роботодавцям читати переписки працівників

Роботодавець повинен поінформувати свого співробітника про запровадження такого моніторингу.

12 минут ago

Британія і союзники залучили ШІ до відстеження тіньового флоту Росії, — Business Insider

Країни моніторять тіньовий флот РФ після ймовірних атак на підводні кабелі.

12 минут ago

Що краще сказати на співбесіді з роботодавцем: назвали запитання номер один у 2025 році

Окрім звичних запитань про знання й досвід, тепер запитують, наскільки добре ви знайомі з ШІ.

12 минут ago