Кабінет Міністрів України оновив Порядок бронювання військовозобов’язаних під час мобілізації та воєнного стану, включивши до нього нову категорію громадян — священнослужителів.
Джерело: постанова від 26 грудня 2024 року №1498
Дослівно: «Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 р. № 76 «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час» (Офіційний вісник України, 2023 р., № 15, ст. 940; 2024 р., № 57, ст. 3356, № 98, ст. 6270, № 107, ст. 6790) — із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2024 р. № 1362, зміни, що додаються».
Деталі: Відповідно до постанови, забронювати можуть «священнослужителів згідно з переліком посад, затвердженим Державною службою України з етнополітики та свободи совісті».
Процес бронювання або скасування відстрочки для священнослужителів здійснюється через Портал Дія. Це відбувається на основі списків або електронної заяви про скасування бронювання військовозобов’язаного працівника, які формує уповноважена особа ДЕСС.
Уряд визначив, що забронювати можна до 50% священнослужителів релігійних організацій. При цьому на них не поширюється вимога щодо мінімальної заробітної плати у 20 тисяч гривень, яка діє для співробітників критично важливих підприємств, що підлягають бронюванню.
Передісторія:
Дівчата зізналися, що щасливі у нових стосунках.
Цей метод тижнями зберігатиме моркву хрусткою.
Україна роздає сили 155-ї бригади більш досвідченим підрозділам у Покровську.
Росія серйозно розглядала застосування ядерної зброї в Україні, але Китай відмовив її від цього, розповів…
У Нікополі на Дніпропетровщині у ніч на 4 січня ворог вдарив по території підрозділу ДСНС.…